Ισόπαλη με σκορ 0-0 αναδείχθηκε η ΑΕ Σπάρτη την Κυριακή 23 Δεκεμβρίου στην Άρτα, όπου αντιμετώπισε την Α.Ε. Καραϊσκάκης, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Football League.

«Πιστεύω ήταν ένα καλό παιχνίδι, δυνατό. Είμαστε χαρούμενοι για το αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλή ποιότητα, στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε το άγχος για το αποτέλεσμα και ίσως δεν είχαμε τόσο καλή κυκλοφορία. Είμαι πολύ χαρούμενος για τους παίκτες μου, για το πως δουλεύουν για το πως έπαιξαν σήμερα», ανέφερε μεταξύ άλλων στις δηλώσεις του ο προπονητής της ΑΕ Σπάρτη Αντρέι Τσερνίσοφ.

Σημειώνεται πως για ακόμη φορά οι φίλαθλοί της ΑΕ Σπάρτη βρέθηκαν στο πλευρό της ομάδας, ταξιδεύοντας στην Άρτα για να την υποστηρίξουν.

Έπειτα από 10 αγώνες, η ΑΕ Σπάρτη βρίσκεται στη 16η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς και απολογισμό 1 νίκη, 5 ισοπαλίες και 4 ήττες.

Α.Ε. Καραϊσκάκης (Παπαματθαιάκης): Στεφανάκος, Παπανίκου, Καψάλης, Καπίας, Χρούσιελ (32′ Ματθαίου), Παντίδος, Μασούρας, Ψιάνος, Χούσος, Κάκκο και Άλεξιτς (75′ Γυφτοκώστας).

Α.Ε. Σπάρτη (Τσερνίσοφ): Πάντος, Αρώνης, Φραγκούλης, Κολτσίδας, Βλάχος, Τιεντσέ, Στογιάνοβιτς, Παυλής (65′ Καινούργιος), Βλαχομήτρος, Κωνσταντινόπουλος και Μαντζίρης.