Το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε ο αγώνας μεταξύ των δύο πρώτων ομάδων του Β΄ ομίλου της Β΄ Εθνικής κατηγορίας βόλεϊ ανδρών της ΕΣΠΕΠ, του Σπαρτιατικού και της Α.Ε. Φάριδος.

Νικητής αναδείχθηκε ο Σπαρτιατικός κερδίζοντας 3-1 σετ (25-18, 22-25, 25-16, 25-16) και έτσι παρέμεινε στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Οι Σπαρτιάτες, κατά τη διάρκεια του αγώνα δεν άφησαν περιθώρια νίκης στη νεανική και αγωνιστική αντίπαλη ομάδα, ωστόσο κατά μικρά διαστήματα, η αγωνιστική τους απόδοση ήταν «νευρική», με αποτέλεσμα να χάσουν το πρώτο σετ στις φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.

Σημειώνεται πως για ακόμη μία φορά ο προπονητής του Σπαρτιατικού χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες δίνοντας την ευκαιρία και σε νεότερους αθλητές να συμμετέχουν στον αγώνα.

Α.Ε. Φάριδος (ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ) :ΚΑΡΑΜΠΟΥΛΑΣ,  ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΣ,  ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΣ,  ΕΞΑΡΧΑΚΟΣ, ΔΟΥΚΑΣ, ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΥΜΟΥΤΣΙΔΗΣ (Λ), ΚΟΝΙΔΗΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΟΣ.

Σπαρτιατικός Γ.Σ. (ΡΗΓΑΚΟΣ Γ.) ΜΗΤΣΙΑΣ, ΚΑΛΑΒΡΥΤΙΝΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΑΚΟΣ, ΡΗΓΑΚΟΣ, ΡΗΓΑΚΟΣ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΕΡΖΗΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΜΠΑΣΟ Σ., ΜΠΑΣΟ ΧΡ., ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ,  ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ (λ), ΒΡΩΜΟΒΡΥΣΙΩΤΗΣ (λ)