«Καθάρισε» από το ημίχρονο η ΑΕ Πελλάνας Καστορείου - Ηττήθηκε ο Αστέρας Βλαχιώτη

27/11/2018

• Εκτύπωση
  • Σμίκρυνση
  • Επαναφορά
  • Μεγέθυνση
Μεγέθυνση εικόνας
Στις νίκες επέστρεψε η Αθλητική Ένωση Πελλάνας - Καστορείου, με την επικράτηση με σκορ 4-0, την Κυριακή 25/11, στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης επί του Α.Ο. Εικοσιμίας.

Σημειώνεται πως στην συγκεκριμένη αναμέτρηση, μπαίνοντας σαν αλλαγή στο 57ο λεπτό,  ο Ηλίας Αναστασάκος επέστρεψε στους αγωνιστικούς χώρους, ύστερα από οκτώ μήνες.

Όλα τα γκολ της Ένωσης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Δύο τέρματα πέτυχε ο Γουόρντεν και από ένα οι Παναγιωτίδης και Σικαλόπουλος. Ντεμπούτο με την Α.Ε. Πελλάνας - Καστορείου έκανε και ο Ισπανός Πετζαρομάν που έδειξε από την πρώτη στιγμή ότι θα βοηθήσει σημαντικά.

Με την τρίτη της νίκη, η Ένωση έφτασε τους 13 βαθμούς σε εννέα αγώνες και ανέβηκε στην 5η θέση του 8ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου (Μαντζούνης): Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Κοντογιάννης, Παναγιωτίδης, Τζιόλας (57 Σιγαλός), Εμέκα (46 Καρμοίρης), Γεωργαντάς, Κοτσοβός, Σικαλόπουλος (44 Μιράκας), Πετζαρομάν, Γουόρντεν (57 Ηλίας Αναστασάκος).

Διασινός, Αναστασάκος Γιώργος, Αναστασάκος Ηλίας, Καρμοίρης, Ζαραφέτας, Μιράκας, Σιγαλός.

Α.Ο. Εικοσιμίας (Αθηναίος): Τσέτσα, Μπάνιστερ (46 Πολλάτος Αλεξ.), Στεφανάτος, Ντουκάϊ (73 Κουμαριώτης), Ζαμπαύτης, Πολλάτος Δημ., Ντέταρ, Κορσιάνος (84 Κούρτι), Ντεντλάλα, Πολυδωράτος, Αποστόλου (69 Μινέτος).

Μινέτος, Κουμαριώτης, Μανέντης, Κουστουμπάρδης, Φωκάς, Άρντι.

Ήττα για τον Αστέρα Βλαχιώτη
Αντίθετα με την Α.Ε. Πελλάνας - Καστορείου, η έτερη λακωνική ομάδα της Γ΄Εθνικής, ο Αστέρας Βλαχιώτη, δεν τα κατάφερε στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Α.Ο. Κατασταρίου και ηττήθηκε με σκορ 3-1.

Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 34΄με γκολ του Αντεσιγμπίν, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και να πάρουν τη νίκη με τα τέρματα του Μεζίνι στο 56΄, του Πέττα στο 68΄και του Μιχαηλίδη στο 86΄.

Έπειτα από αυτή την ήττα, ο Αστέρας Βλαχιώτη βρίσκεται στην 11 θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς.

Α.Ο. Κατασταρίου (Δημήτρης Νόλης): Δρακόπουλος, Σωτηρόπουλος, Καρβούνης, Παναγόπουλος Η., Κουρέλλας, Πέττας (90′ Δρόσος). Τηλιόπουλος, Κάρδαρης (89′ Μεταξάς), Τααρίμπτε (75′ Μπριλάκης), Βιεντ, Μεζίνι (82′ Μιχαηλίδης)

Μιχαηλίδης, Μπριλάκης, Σκουρτάϊ, Χαρακτινός, Μεταξάς, Δρόσος, Μαρούδας

Αστέρας Βλαχιώτη (Γιώργος Κετικίδης): Μάνος, Παναγόπουλος Κ., Καρνιάτης, Κολλιάκος, Φονιάϊ, Ρανζής, Αντεσιγμπίν, Λεϊμονίτης, Μπερδούσης (89′ Μπιάζης), Σαμπατάκος, Χρήστου