Τερμάτισε ο Σπαρτιάτης δρομέας Τάσος Καραμπάτος! Αποθέωση από τον κόσμο!

slider_image

Μοιράσου το άρθρο:

28-09-2019

Θερμό χειροκρότημα για τον Λάκωνα Σπαρταθλητή

Ενθουσιώδη υποδοχή επεφύλαξαν οι Λάκωνες στον Σπαρτιάτη δρομέα Τάσο Καραμπάτο, κατά τη διάρκεια του τερματισμού του στο άγαλμα του Λεωνίδα, για το 37ο Σπάρταθλον.

Ο Λάκωνας Σπαρταθλητής τερμάτισε στις 14:45 το μεσημέρι, διανύοντας την απόσταση των 246 χλμ. σε 31 ώρες και 45 λεπτά και κατέλαβε την 50η θέση στη γενική κατάταξη.

Τα χειροκροτήματα και οι επευφημίες συνόδεψαν τον αθλητή από τη στιγμή που μπήκε στην τελική ευθεία του αγώνα και συνεχίστηκαν μετά και από την απονομή. Μάλιστα, ο Τάσος Καραμπάτος που υπηρετεί στην ΕΛ.ΑΣ., στα τελευταία μέτρα συνοδεύτηκε από μοτοσικλέτα της αστυνομίας. Μετά τον τερματισμό, αφέθηκε στις αγκαλιές συγγενών, συναθλητών και φίλων αλλά και πολλών συμπολιτών μας που έσπευσαν να τον συγχαρούν.