notification icon
Θα θέλατε να σας ενημερώνουμε για τα έκτακτα γεγονότα ;

Οκτώ γκολ στο Ατρόμητος Συκέας - Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου - Τα έξι στο πρώτο ημίχρονο!

slider_image

Μοιράσου το άρθρο:

17-01-2019

Οκτώ γκολ σημειώθηκαν στον προημιτελικό του Κυπέλλου Λακωνίας μεταξύ του Ατρομήτου Συκέας και της Αθλητικής Ένωσης Πελλάνας - Καστορείου.

Συγκεκριμένα, στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου στο γήπεδο της Συκέας, η Ένωση προηγήθηκε πολύ γρήγορα στο πρώτο ημίχρονο με 3-0, όμως ο Ατρόμητος αντέδρασε άμεσα και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, η «βροχή» των γκολ μειώθηκε και οι φιλοξενούμενοι σημειώνοντας ακόμη δύο τέρματα, διαμόρφωσαν το υπέρ τους 5-3.

Τα γκολ της Ένωσης σημείωσαν οι Παναγιωτίδης, Σικαλόπουλος, Κοτσοβός και Κωνσταντινίδης (2), ενώ για τον Ατρόμητο Συκέας σκόραραν ο Ozoji (2) και ο Παπουλής.

Η Αθλητική Ένωση Πελλάνας - Καστορείου με τη νίκη αυτή πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον νικητή του ζευγαριού Κάστρο Γερακίου - Ευρώτας Έλους.

Στο άλλο παιχνίδι των προημιτελικών, ο Πανγυθεατικός Γ.Σ. επικράτησε εντός έδρας του Απόλλωνα Ξηροκαμπίου με 3-0, παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση όπου θα αναμετρηθεί σε διπλούς αγώνες με τον νικητή του ζευγαριού Π.Α.Ο. Κοκκινόραχης - Αστέρας Βλαχιώτη.

Φωτογραφία: Μιχάλης Καρούνης