Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκης της στο 2019 πέτυχε η Αθλητική Ένωση Πελλάνας - Καστορείου.

Συγκεκριμένα, την Κυριακή 13 Ιανουαρίου, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, η Ένωση επικράτησε 3-1 του Πάμισσου Μεσσήνης, στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Σημειώνεται πως και αυτή η νίκη, όπως και η προηγούμενη στη Μάνδρα, ήρθε με το ίδιο σκορ (3-1) και την ίδια εξέλιξη. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον Πάμισσο να προηγείται με σκορ 0-1 μετά από εύστοχη εκτέλεση του Αλεβίζου, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν 3 γκολ με τους Πετζαρομάν (63’), Κοτσοβό (80’) και Σικαλόπουλο (87’).

Την πρώτη του εμφάνιση έκανε με την φανέλα της Ένωσης ο νεαποκτηθείς Λάζαρος Κωνσταντινίδης ο οποίος ήταν ανάμεσα στους διακριθέντες.

Για την Ένωση ο Αλέξης Μαντζούνης χρησιμοποίησε τους:
Διασσινός, Γενιτσαρίδης (91 Σιγαλός), Κοντογιάννης, Τζιόλας, Παναγιωτίδης, Αναστασάκος Γιώργος, Πετζαρομάν, Κοτσοβός, Κωνσταντινίδης (87 Γεωργαντάς), Αναστασάκος Ηλίας (92 Καρμοίρης), Ζαραφέτας (46 Σικαλόπουλος).

Κραβαρίτης, Γεωργαντάς, Σικαλόπουλος, Εμέκα, Σιγαλός, Καρμοίρης, Μιράκας.

Ηττήθηκε ο Αστέρας Βλαχιώτη
Την ίδια ημέρα, σε αντίθεση με την Α.Ε. Πελλάνας - Καστορείου, ο Αστέρας Βλαχιώτη, η έτερη ομάδα της Λακωνίας στον 8ο όμιλο, ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ένωση Πανασπροπυργιακού - Δόξα με σκορ 1-0.

Έπειτα από το τέλος της 14ης αγωνιστικής, η Α.Ε. Πελλάνας - Καστορείου βρίσκεται στην 5η θέση με 22β. και ο Αστέρας Βλαχιώτη στην 11η με 14β.