Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ΑΕ Σπάρτη στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στη Δόξα Δράμας, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 13 Ιανουαρίου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Η ΑΕ Σπάρτη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο, με γκολ του Πέρεθ στο 30οο λεπτό, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κρητικός στο 87ο λεπτό.

«Συγχαρητήρια στη Δόξα Δράμας για τη νίκη σήμερα, το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Ήταν καλύτεροι», τόνισε μεταξύ άλλων στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής της ΑΕ Σπάρτη Αντρέι Τσερνίσοφ.

Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα η λακωνική ομάδα έπεσε μία θέση στη βαθμολογία και βρίσκεται πλέον στη 13η θέση με 11 βαθμούς.

Δόξα Δράμας (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Καψάλης, Ανδρέου, Πεταυράκης, Σιώπης, Μακρής, Πατράλης, Μπαϊκαρά, Μάρτινς (71 Λεμονής), Δούμτσιος (61 Κρητικός), Πέρεθ (80 Σαμπανίδης).

ΑΕ Σπάρτη (Αντρέι Τσερνίσοφ): Πάντος, Αρώνης, Φραγκούλης, Κολτσίδας, Καλούσης (84 Γκιατάς), Παυλής, Κωνσταντινόπουλος, Νάτσης, Κοζάκης (73 Ζαχαριουδάκης), Τιεντσέ, Καινούργιος.