• Σμίκρυνση
  • Επαναφορά
  • Μεγέθυνση
Μεγέθυνση εικόνας
Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το λακωνικό ντέρμπι μεταξύ του Αστέρα Βλαχιώτη και της Αθλητικής Ένωσης Πελλάνας - Καστορείου, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 18 Νοεμβρίου, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Ο αγώνας ξεκίνησε στις 17.30, υπό το φώς των προβολέων του Δημοτικού Σταδίου Βλαχιώτη, ενώ η συνεχής βροχόπτωση δυσχέραινε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών καθώς ο αγωνιστικός χώρος ήταν βαρύς. Μάλιστα, ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα στο πρώτο ημίχρονο για 7 λεπτά.

Η Α.Ε. Πελλάνας - Καστορείου, άνοιξε το σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Σικαλόπουλος στο 7ο λεπτό, όμως ο Αστέρας Βλαχιώτη έφερε το ματς στα ίσια στο 75ο λεπτό με γκολ του Σαμπατάκου, που έμελε να διαμορφώσει και το τελικό αποτέλεσμα.

Σημειώνεται πως ο αγώνας αυτός, ήταν ο πρώτος για τον προπονητή Αλέξη Μαντζούνη στην Α.Ε. Πελλάνας - Καστορείου, ενώ στο ημίχρονο τιμήθηκε από το Δ.Σ. του Αστέρα Βλαχιώτη για την προσφορά του στην ομάδα καθώς είχε καθίσει παλαιότερα στον πάγκο του.

Αστέρας Βλαχιώτη: Μάνος, Παναγόπουλος, Χρήστου, Καρνιάτης, Μπερδούσης, Κολλιάκος, Κότσαλης, Λειμονίτης  Adeshigbin, Fonjah, Σαμπατάκος
Αναπληρωματικοί Ρανδζής, Λάτσης, Καρακίτσος, Χελιώτης, Καλαμπόκης, Μπιάζης

Α.Ε. Πελλάνας - Καστορείου: Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Λαμπρόπουλος, Καλογερής, Παναγιωτίδης, Τζιόλας, Αναστασάκος Γιώργος (85’ Ζαραφέτας), Ρασσιάς, Γεωργαντάς (80’ Κοντογιάννης), Σικαλόπουλος (63’ Εμέκα), Γουόρντεν.