Γ΄ Εθνική: Ισόπαλη η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου - Ηττήθηκε ο Αστέρας Βλαχιώτη

• Σμίκρυνση
  • Επαναφορά
  • Μεγέθυνση
Μεγέθυνση εικόνας
Ισόπαλες με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Α.Ε. Πελλάνας - Καστορείου και Ένωση Λέρνας την Κυριακή 11 Νοεμβρίου, στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Τα δύο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με τον Κόφι να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά στο 13’ και τον Λεωνίδα Ρασσιά να ισοφαρίζει στο 39’, πετυχαίνοντας μάλιστα το τρίτο του τέρμα τη φετινή περίοδο.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην πρώτη φάση του αγώνα, στο 5ο λεπτό, ο Ζαραφέτας σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Κατσιαούνη, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δεύτερο δοκάρι στο πρώτο μέρος, σε προσπάθεια του Λαμπρόπουλου.

Η Ένωση, με την ισοπαλία αυτή, έφθασε τους 9 βαθμούς και «συγκατοικεί» στην 6η θέση της βαθμολογίας του 8ου ομίλου με τον Μανδραϊκό και τον Αμβρυσσέα Διστόμου.

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου (Αναστασάκος): Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Τζιόλας, Παναγιωτίδης, Λαμπρόπουλος, Ρασσιάς Λεωνίδας, Καρμοίρης (62′ Γουόρντεν), Αναστασάκος Γιώργος, Γεωργαντάς, Σικαλόπουλος, Ζαραφέτας (46’ Κοντογιάννης)
Αναπληρωματικοί: Διασινός, Γουόρντεν, Αναστασάκος Ηλίας, Κοτσοβός, Πιλιάφας, Κοντογιάννης, Σιγαλός.

Ένωση Λέρνας (Κούρος): Κατσιαούνης, Δούρος, Καϊαφας, Καπλατζής, Σελλής, Μούγιος, Παπουτσής (89′ Ταραντίλης), Σακάροβ (83′ Mπακατσέλος), Μπιτζής, Τριανταφύλλου (74′ Καζολιάς), Κόφι Γιάντομ
Αναπληρωματικοί: Μπακατσέλος, Μπόμπος, Ταραντίλης, Κασκαντάμης, Καζολιάς, Λέρμας, Καβεζός

Ήττα για τον Αστέρα Βλαχιώτη
Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Αστέρας Βλαχιώτη, ο οποίος αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Παναργειακό, την Κυριακή 11 Νοεμβρίου.

Και τα δύο γκολ των γηπεδούχων σημείωσε ο Μπουντόπουλος στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 62ο και 75ο λεπτό.

Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα ο Αστέρας Βλαχιώτη παρέμεινε στους 7 βαθμούς και βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Παναργειακός (Γ.Αντωνόπουλος): Φαρμάκης- Κυριακόπουλος (40’ λ.τρ. Ροκάι), Μπριλάκης, Παπαϊωάννου- Παναγιώτου, Μουσταφά (85’ Παιδάκης), Καλύβας, Καρούτης (60’ Γιανίκ), Μαρίνης- Μπουντόπουλος, Συρεγγέλας (78’ Τσιμικλής).

Αστέρας Βλαχιώτη (Γ.Κετικίδης): Μάνος, Παναγόπουλος (67′ Χρήστου), Καρνιάτης (65′ Μπερδούσης), Κολιάκος, Κώτσανης, Μπλεβορτάι, Ραμζής, Σαμπατάκος, Αντεσιμπιρ, Φονζάι, Λεϊμονίτης.