• Σμίκρυνση
  • Επαναφορά
  • Μεγέθυνση
Μεγέθυνση εικόνας
Εντός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η ΑΕ Σπάρτη απέναντι στον Εργοτέλη το Σάββατο 10 Νοεμβρίου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Football League.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 21ο λεπτό ο Τσέλιος με πέναλτι, για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι γηπεδούχοι, ενώ το δεύτερο γκολ του Εργοτέλη σημειώθηκε στο 75ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουρτσέλη.

ΑΕ Σπάρτη (Αντρέι Τσερνίσοβ): Σταματόπουλος, Κοζάκης, Βλάχος, Κολτσίδας, Φραγκούλης, Τιέντσε, Στογιάνοβιτς, Καψάσκης, Καινούργιος, Κωνσταντινόπουλος (80 Σαραντόπουλος), Μαντζίρης

Εργοτέλης (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Λαμπάκης (86 Οικονόμου), Γιακούμπου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπρους, Μπουτσάκης (70 Μπουρσέλης), Τσέλιος, Έφορντ, Κουατέγκ (46 Καπνίδης), Iατρούδης.

Τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής της Football League έχουν ως εξής:

ΒΟΛΟΣ Ν.Π.Σ. - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ  2-0
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Γ.Ε.  1-0
Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ - ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ  2-0
Α.Ε.Π. ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ  1-1
ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ - Α.Ο. ΚΑΣΣΙΟΠΗ  0-0
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Γ.Σ. ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 2017  0-0