• Σμίκρυνση
  • Επαναφορά
  • Μεγέθυνση
Μεγέθυνση εικόνας
Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η ΑΕ Σπάρτη απέναντι στον Κισσαμικό, το Σάββατο 27 Οκτωβρίου, στην πρεμιέρα της Football League.

Η λακωνική ομάδα, πραγματοποιώντας θετική εμφάνιση μπροστά στους φιλάθλους της στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, άνοιξε το σκορ στο 59ο λεπτό με τον Μαντζίρη, όμως δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς καθώς οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 79ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Μαλόνγκα.

ΑΕ Σπάρτη (Αντρέι Τσερνίσοφ): Σταματόπουλος, Κολτσίδας, Βλάχος, Κοζάκης, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Βλαχομήτρος (90’ Καλούσης), Καινούργιος (63’ Καψάσκης), Ματέους (69’ Κωνσταντόπουλος), Στογιάνοβιτς, Μαντζίρης.

ΑΟΧ Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Καντιμά (60 Μαλόνγκα), Γκίνη, Σιμόν, Καραγιάννης, Αρναρέλλης (60’ Σάλιακας), Χαλκιαδάκης (70’ Αποστολόπουλος).