Αποθέωση για τον Λάκωνα Σπαρταθλητή Σπύρο Θεοδοσόπουλο!

slider_image

Μοιράσου το άρθρο:

29-09-2018

Ενθουσιώδη υποδοχή, παρά την κακοκαιρία, επεφύλαξαν οι Σπαρτιάτες στον αθλητή Σπύρο Θεοδοσόπουλο, κατά τη διάρκεια του τερματισμού του στο άγαλμα του Λεωνίδα, για το 36ο Σπάρταθλον.

Ο Λάκωνας Σπαρταθλητής, τερμάτισε στις 14:48 το μεσημέρι, διανύοντας την απόσταση των 246 χλμ. σε 31 ώρες και 48 λεπτά και κατέλαβε την 74η θέση στη γενική κατάταξη.

Τα χειροκροτήματα και οι επευφημίες συνόδεψαν τον αθλητή από τη στιγμή που μπήκε στην τελική ευθεία του αγώνα και συνεχίστηκαν μετά και από την απονομή, ενώ ο ίδιος ευχαρίστησε όλο τον κόσμο για την θερμή υποδοχή.