Καταγγέλλει επίθεση σε ποδοσφαιριστές της η ΑΕ Σπάρτη!

slider_image

Μοιράσου το άρθρο:

23-04-2018

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η ΑΕ Σπάρτη στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Αιγινιακό, την Κυριακή 22 Απριλίου, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Ο Αιγινιακός άνοιξε το σκορ με τέρμα του Τοπαλίδη στο 22ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματά του στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Σοφιάνη.

Μετά από αυτή την ήττα η λακωνική ομάδα βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς, ενώ ο Αιγινιακός που βρίσκεται ακριβώς κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, στην 13η θέση, έχει 29β.

Καταγγέλλει επίθεση η ΑΕ Σπάρτη
Σε ανακοίνωσή της η ΑΕ Σπάρτη ΠΑΕ, αναφέρει πως η ομάδα δέχθηκε απρόκλητη επίθεση από περίεργους ανθρώπους, συγκεκριμένης σωματοδομής, ενώ όπως τονίζει, από την αρχή στο γήπεδο, έμπαινε και έβγαινε στα αποδυτήρια όποιος ήθελε.

Η ανακοίνωση της ΑΕ Σπάρτη έχει ως εξής:
Η ομάδα μας σήμερα δέχθηκε απρόκλητη επίθεση από περίεργους ανθρώπους, συγκεκριμένης σωματοδομής, δηλωμένοι μάλιστα σαν φροντιστές!!!

Η Αστυνομία αμέτοχη μας έλεγε απλά να κάνουμε μήνυση, την ώρα που ο συγκεκριμένος άνθρωπος φυγαδευόταν βλέποντας τον όλοι κι έμπαινε στο αυτοκίνητο του ιδιοκτήτη του Αιγινιακού που ήταν μάλιστα ανοικτού τύπου.

Σε ένα γήπεδο που από την αρχή έμπαινε και έβγαινε στα αποδυτήρια, όποιος ήθελε!

Παρατηρητής, διαιτητής... ανύπαρκτοι! Εκτός κι αν τα σημάδια στο πρόσωπο των παικτών μας τα κάναμε εμείς οι ίδιοι!!!

Ντροπή κύριοι!!! Ούτε ένα συγγνώμη!!! Ντροπή σε όλους!!!!