slider_image

Μοιράσου το άρθρο:

22-01-2018

φωτογραφία αρχείου

Τη νίκη με 1-0 πήρε η ΑΕ Σπάρτη την Κυριακή 21 Ιανουαρίου, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Καλλιθέα, για την 12η αγωνιστική της Football League.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Τριανταφυλλάκος στο 10ο λεπτό, ενώ η λακωνική ομάδα είχε αρκετές αξιόλογες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.

Με αυτό το τρίποντο, η ΑΕ Σπάρτη βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς έχοντας μπροστά της τα Τρίκαλα (22β.). Δείτε τη βαθμολογία εδώ.

Σπάρτη (Θωμάς Γράφας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Νιάρος, Τσιμόντζι (66′ Μπέλης), Παναγιώτου, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας (78′ Γραικός), Ράντι (89′ Κατσίκης), Ράνος.

Καλλιθέα (Γιώργος Κορακάκης): Θεοδωράκης,  Καντέ,  Βαλμάς (46′ Μάκο),  Σεζάϊ, Παπαγγελής, Σμυρλής, Συριόπουλος, Ταμπάκης (46′ Γκέτσι), Τσατσόπουλος, Ντιακιτέ, Χοτζάλι (70′ Μήλιος).