«Ψυχρολουσία» για την ΑΕ Σπάρτη - Ισοφαρίστηκε στο 92ο λεπτό

• Σμίκρυνση
  • Επαναφορά
  • Μεγέθυνση
Μεγέθυνση εικόνας
Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε σήμερα η ΑΕ Σπάρτη, στον εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο την Α.Ε. Καραϊσκάκης.

Η λακωνική ομάδα ισοφαρίστηκε στο 92΄και έχασε την ευκαιρία να επιστρέψει στις νίκες μετά τις τέσσερις συνεχόμενες ήττες.

Η Σπάρτη ξεκίνησε να απειλεί πρώτη με την κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου στο 26΄, μετά από σέντρα του Ράντι, ενώ στο 29΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη ευκαιρία, με τον Μακρυωνίτη να διώχνει το σουτ του Μπεκατώρου και τη μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι πριν περάσει κόρνερ. Μία κεφαλιά του Οικονομόπουλου στο 41΄, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ράντι, δεν βρήκε στόχο και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με ακυρωθέν γκολ για τη Σπάρτη, με τον Ράνο να νικά με κεφαλιά τον Μέλκα, αλλά να δίνεται επιθετικό φάουλ. Στο 65΄ το σουτ του Λουκίνα έφυγε άουτ , όπως και η κεφαλιά του Γραικού, στην απάντηση της Σπάρτης, δύο λεπτά μετά. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 68΄, με τον Ράντι να κάνει το 1-0 με σουτ. Στο 82 ο Ράνος είχε μεγάλη ευκαιρία να τελειώσει το ματς κάνοντας το 2-0, όμως από καλή θέση δεν κατάφερε να σκοράρει. Έτσι στις καθυστερήσεις, ήρθε η ισοφάριση με κεφαλιά του Ευαγγέλου, έπειτα από σέντρα του Κυριάκη, για το τελικό 1-1 που άφησε πικρή γεύση στους Λάκωνες.

Σπάρτη (Γιώργος Πολυμενέας): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Οικονομόπουλος, Σάββα, Σανδραβέλης, Τσιμότζι (81΄ Δονδοτσάκης), Παναγιώτου, Τριανταφυλλάκος, Ράνος, Ράντι (89΄ Φουρτάδο), Γραικός (84΄ Νιάρος).

ΠΑΕ Καραϊσκάκης (Σάκης Παπαβασιλείου): Μέλκας, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Μακρής, Χούσος, Ψιάνος (73΄ Ευαγγέλου), Μακρίδης (86΄Ραγκέλοφ), Δημητριάδης (70΄ Κυριάκης), Λουκίνας.