notification icon
Θα θέλατε να σας ενημερώνουμε για τα έκτακτα γεγονότα ;

Καρυάτιδες Σπάρτης: Αφιέρωσαν τον αγώνα τους στη Δέσποινα Καββούρη και τη Βασιλική Κοντογόνη!

slider_image

Μοιράσου το άρθρο:

16-11-2017

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου «Καρυάτιδες» απέναντι στον Ίκαρο Πετρωτού, στην αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής 12 Νοεμβρίου, στο γήπεδο Ξηροκαμπίου.

Η λακωνική ομάδα προηγήθηκε με κεφαλιά στο 30ο λεπτό και έχασε αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για να «καθαρίσει» το παιχνίδι και να πάρει το τρίποντο. Ωστόσο, δέχθηκε την ισοφάριση και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 1-1.

Αξίζει να σημειωθεί πως στη σχετική ανακοίνωσή τους οι Καρυάτιδες αναφέρουν πως αφιερώνουν τον συγκεκριμένο αγώνα στις τραυματίες συμπαίκτριες τους Δεσποινα Καββούρη και Βασιλική Κοντογόνη.

Την Κυριακή 19 Νοεμβρίου, στις 12 το μεσημέρι, οι Καρυάτιδες θα αντιμετωπίσουν την ομάδα του Πανηλειακού στον Πύργο.