Πήρε το τρίποντο η ΑΕ Σπάρτη!

slider_image

Μοιράσου το άρθρο:

13-11-2017

Τη νίκη με 2-0 πήρε η ΑΕ Σπάρτη ΠΑΕ απέναντι στον Απόλλων Λάρισας, στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής 12 Νοεμβρίου, στο Δημοτικό στάδιο Σπάρτης, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν κάποιο τέρμα, παρά τις ευκαιρίες των Φουρτάδο και Νιάρου για τη Σπάρτη και του Σαχινίδη για τον Απόλλωνα.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 56΄, η λακωνική ομάδα κέρδισε πέναλτι ύστερα από προσπάθεια του Ράντι και χέρι του Κουρτεσιώτη και ο Τριανταφυλλάκος με εύστοχη εκτέλεση έκανε το 1-0. Στο 63΄ η Σπάρτη έπειτα κέρδισε και δεύτερο πέναλτι καθώς ο Κουρτεσιώτης ανέτρεψε τον Ράντι και ο Ράνος που ανέλαβε την εκτέλεσή του σημείωσε το 2-0, διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ του αγώνα.

Σπάρτη (Κώστας Σωτηρόπουλος): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Νιάρος, Βοσνακίδης, Μάγκας, Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας (71′ Παναγιώτου), Ράντι (84′ Κατσίκης), Ράνος, Φουρτάδο (46′ Μπέλης).

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Κραβαρίτης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Ανδρέου Ευαγ., Παπαζαχαρίας, Χατζής, Σουλίδης (69 Τσιλούλης), Αγρόδημος, Καρακατσάνης (82′ Βουτσιάς), Μαυριάς (61 Λαμπρόπουλος), Σαχινίδης.