• Σμίκρυνση
  • Επαναφορά
  • Μεγέθυνση
Μεγέθυνση εικόνας
Ένα υπερπολύτιμο τρίποντο πήρε ο Αστέρας Βλαχιώτη την Κυριακή 8/10, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟ Βάρδας, επικρατώντας με 1-0.

Η λακωνική ομάδα, στη δεύτερη αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής, κατάφερε να «αποδράσει» με το διπλό από την Ηλεία, έπειτα από μια εξαιρετική εμφάνιση. Σκόρερ ήταν ο Γιώργος Γεμιστός, ο οποίος σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 36ο λεπτό.

Η ομάδα του Μίκι Τσίρκοβιτς είχε την ευκαιρία να πετύχει και άλλα τέρματα στο παιχνίδι καθώς ήταν πολύ επικίνδυνη στις γρήγορες αντεπιθέσεις που δημιούργησε, ωστόσο δεν κατάφερε να διευρύνει το σκορ.

Στα τελευταία λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΠΑΟ Βάρδας έμεινε με 9 παίκτες και ο Αστέρας με 10, καθώς οι Ντόμας και Λιόσης για τους γηπεδούχους και ο Ίλιεφ για τους φιλοξενούμενους, αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα.

ΠΑΟΒ: Καπούταγλης, Π. Πολίτης, Χούσα (78′ Καλογερόπουλος), Νικολόπουλος, Δημητρίου, Ανδριέλος (62′ Καρούτης), Γ. Πολίτης (69′ Μάζης), Ντόμας, Μελετίδης, Κωνσταντινίδης, Λιόσης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ: Παλιούρας, Τσουκαλάς, Κόντης (90+2′ Σαρίδης), Ιλιεφ, Μπριλλάκης, Τσιμικλής (33′ λ.τρ. Βιγιαφάνες), Ψιάνος, Σταμογιάννος, Γεμιστός (82′ Κάτσικας), Μικελάτος (77′ Μινέα), Χρήστου.