Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕ Σπάρτη

slider_image

Μοιράσου το άρθρο:

03-04-2017

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε η ΑΕ Σπάρτη στον εντός έδρας αγώνα απέναντι στον Πανελευσινιακό την Κυριακή 2 Απριλίου, στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Η λακωνική ομάδα επικράτησε με 1 - 0, με γκολ του Σιώπη στο 2ο λεπτό του αγώνα. Στη συνέχεια η Σπάρτη είχε και άλλες ευκαιρίες για τέρμα, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ΄ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Με αυτή τη νίκη η Σπάρτη βρίσκεται στην 7η θέση με 36 βαθμούς, ενώ ο Πανελευσινιακός καθηλώθηκε στη ζώνη του υποβιβασμού (17η θέση) με 14 βαθμούς.

ΑΕ ΣΠΑΡΤΗ: Μελίσσας, Σιώπης, Γκαλίτσιος, Καρτσαμπάς, Παπαχρήστος, Μπανούσης, Αναστασόπουλος, Λώττας (74 Ηλιόπουλος), Μπουντόπουλος (60 Φράγκος), Ροβίθης, Αναστασάκος.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μακρυωνίτης, Γραικός, Αρναούτογλου, Τσούπρος, Κολόκας, Σιλιγαρδάκης, Κρισμάρεβιτς, Σταματάκης, Μπρέμπος (55 Ζέλιος), Νίασον, Πρίντεμπς.