• Σμίκρυνση
  • Επαναφορά
  • Μεγέθυνση
Μεγέθυνση εικόνας
Την ήττα με 65 - 67 γνώρισε ο Σπαρτιατικός από τον Οίακα Ναυπλίου στον εντός έδρας αγώνα του για την 8η αγωνιστική της Γ Εθνικής κατηγορίας, την Κυριακή 29 Νοεμβρίου.

Στο κατάμεστο από φιλάθλους Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Σπάρτης, η ομάδα του Γ. Νάνου ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα και χωρίς δυσκολία κράτησε το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο (37 - 30).

Το δεύτερο μέρος του αγώνα εξελίχθηκε σε «θρίλερ» καθώς η ομάδα του Ναυπλίου στο τρίτο δεκάλεπτο «μπήκε» πάλι στο παιχνίδι, διεκδικώντας με αξιώσεις τη νίκη. Το ματς πήγαινε πόντο - πόντο με εναλλαγές στο προβάδισμα, ο κόσμος βοηθούσε με όλες του τις δυνάμεις, αλλά στο τέλος η ομάδα της Σπάρτης δεν κατάφερε να πάρει τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα και έμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 7 ήττες και μια νίκη.